QR Cod za mobilni

QR Cod za mobilni
QR KOD ZA MOBILNI

недеља, 7. фебруар 2010.

Hapsenje Zulfikara Alispaga-"Fokus"!

Hapšenje Zulfikara Ališpaga samo zbog sumnje da je počinio krivično djelo ratnog zločina protiv civilnog stanovništva i ratnih zarobljenika hrvatske nacionalnosti predstavlja još jednu opstrukciju prema Srbima, jer postoje dokazi da je Ališpago odgovoran i za stradanje srpskog naroda.

Rekao je ovo za "Fokus" Branisalv Dukić, predsjednik Saveza logoraša RS, te dodao da je opravdano lišavanje slobode Ališpaga zbog sumnje da je počinio zločine nad Hrvatima, ali da treba istaći da su zbog njega stradali i Srbi.

- Ališpago je učestvovao u ubistvu desetina Srba, ne samo u logoru "Silos" nego i na Igmanu. Prilikom kopanja takozvanog tunela spasa, kako ga sad nazivaju Bošnjaci, Ališpago je bio taj koji je određivao koji će logoraši iz "Silosa" kopati tunel. Svima je jasno da je ovo tunel stradanja srpskog naroda - istakao je Dukić, te dodao da postoje dokazi da je Ališpago odgovoran za smrt Jadranka Glavaša u logoru "Silos".

Kako je naglasio, Savezu logoraša nije jasno zašto Tužilaštvo BiH ne podiže optužnicu protiv Ališpaga i zbog zlodjela koje je učinio nad Srbima.

- Tužilaštvo i Sud BiH imaju svu potrebnu dokumentaciju koja pokazuje da je Ališpago jedan od odgovornih za stradanje Srba. Ovu dokumentaciju ima i Međunarodni sud u Hagu, kojem je dokumentacija dostavljena još 2000. godine, a lično smo materijale predali i Karli del Ponte još 2003. godine - objasnio je Dukić. Kako je rekao, pošto je Savez logoraša prekinuo svaki vid saradnje s Tužilaštvom i Sudom BiH, nada se da će Specijalno tužilaštvo Srbije preduzeti određene korake.

Podsjećamo, Sud BiH odredio je jednomjesečni pritvor bivšem komandantu Specijalnog odreda za posebne namjene "Zulfikar" Armije BiH, Zulfikaru Ališpagu zvanom Zuka koji se tereti za ratni zločin protiv civilnog stanovništva i ratnih zarobljenika na području sela Trusina, u opštini Konjic 1993. godine.

Sud BiH donio je rješenje o određivanju pritvora, jer smatra da bi osumnjičeni puštanjem na slobodu mogao uticati na svjedoke, ugroziti opštu bezbjednost i napustiti BiH.

Нема коментара:

Постави коментар